Yarış Sabahı

Ana Sayfa / Yarış Sabahı

MaratonGorselleri_bulusmayeri_KOSU

 

BİLGİLENDİRME- YARIŞ SABAHI

“Maraton” kelimesi; 42K koşusunun diğer adıdır. 15K ve 10K koşuları Maraton değildir.

Start Noktasına Ulaşım:

 

Yarış sabahı aşağıdaki noktalardan Start Noktasına ücretsiz Sporcu Otobüsleri kaldırılacaktır.

-Taksim Meydanı (eski AKM önü) – 07.00 – 07.30 arası.
-Sultanahmet Meydanı (Ayasofya Müzesi önü) – 07.00 – 07.30 arası.
Dikkat: Otobüslerin son kalkış saati 07.30’dur!

Hava yağmurluysa, ince şeffaf bir  yağmurluk (hafif bir yağmurluğu  battal boy çöp torbasından kendiniz de yapabilirsiniz ), cep telefonunuz için kilitli buzdolabı poşeti, ve soğuksa yarış başlayana kadar vücudunuzu sıcak tutacak bir giyisi iyi olacaktır. Bu giyisi yarış başlarken atabileceğiniz  bir giyisi olsun. Belediye onları toplayıp değerlendiriyor. Hava güneşli ise, (tercihe göre) şapka ve güneş gözlüğü tavsiye edilebilir.

Şortunuzun / taytınızın cebine kimlik ve bir miktar para koymanızı tavsiye ederiz.

 

AVRUPA YAKASI’ NDAN GELENLER :

Yukarıda belirtilen yer ve saatlerde, hareket edecek olan belediye otobüsleri ile başlangıç alanına gelebilirsiniz.

Bildiğimiz kadarı ile saat 07:00 den sonra köprü, bu otobüslerin dışındaki araçlara kapanıyor.

ANADOLU YAKASI’NDAN GELENLER : Saat 07:30 dan itibaren  Altunizade Gold Bilgisayar’ ın önünde buluşuyoruz . Gold Bilgisayar’ ın önünden saat 07.40 de hareket edip 08:00 de başlangıç noktasına varıyoruz. Anadolu Yakası  Boğaz tarafından gelenler , Boğaziçi Köprüsü’ nün Beylerbeyi ayağından yukarı çıkarak otobüs durağının önündeki start noktasına ulaşabilirler.

BAŞLANGIÇ SAATLERİ

07:00 – 07:30 Maraton 15K ve 10K Sporcularını taşıyacak otobüslerin hareket saati
Taksim – Sultanahmet
08:30 Eşya Otobüslerini start noktasından ayrılışı
08:45 Tekerlekli Sandalye Start
09:00 Maraton ve 15K start
09:10 10K start

Kişisel Eşyalar -10 km koşucuları:

10 km koşucuları eşyalarını 10 km start noktasının 50 mt ilerisinde hazır bekleyecek olan 10 km eşya otobüslerine bırakabilirler. Eşya otobüslerinin hareket saati 08.30’dur.  08.30’dan sonra otobüslere eşya kabul edilmeyecektir. Bu saate kadar eşyalarını araçlara bırakmayan sporcuların çantalarından Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. 10 km eşya otobüsleri sporcular bitiş noktasına ulaşmadan Eminönü’ nde İstanbul Ticaret Üniversitesi karşı caddesinde (Mercan yokuşu başında) hazır bulunacaklardır.

Kişisel Eşyalar-15 km koşucuları:

15 km koşucuları eşyalarını 15 Km start noktasının 50 mt ilerisinde hazır bekleyecek olan 15 km eşya otobüslerine bırakabilirler. Eşya otobüslerinin hareket saati 08.30’dur.  08.30’dan sonra otobüslere eşya kabul edilmeyecektir. Bu saate kadar eşyalarını araçlara bırakmayan sporcuların çantalarından Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. 15 Km eşya otobüsleri sporcular bitiş noktasına ulaşmadan Eminönü’ nde İstanbul Ticaret Üniversitesi karşı caddesinde (Mercan yokuşu başında) hazır bulunacaklardır.

Kişisel Eşyalar –Maraton KOşucuları:

Maraton koşucuları eşyalarını Maraton start noktasının 50 mt ilerisinde hazır bekleyecek olan Maraton eşya otobüslerine bırakabilirler. Eşya otobüslerinin hareket saati 08.30′ dur. 08.30′ dan sonra otobüslere eşya kabul edilmeyecektir. Bu saate kadar eşyalarını araçlara bırakmayan sporcuların çantalarından Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Maraton eşya otobüsleri sporcular bitiş noktasına ulaşmadan Sultanahmet’ te hazır bulunacaklardır.

Tüm Koşucular İçin Genel Eşya Otobüsü Notu :

Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Organizasyon Komitesi, tüm katılımcıları, kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

Çıkış ve Varış Alanları:

Maraton çıkışı, Şehitler Köprüsü gişelerine 250 metre mesafededir. Yarış, Sultanahmet’te At Meydanı’ nda, Mısır Dikilitaşı’ nın önünde sona erer.

15K çıkışı, Şehitler Köprüsü gişelerine 250 metre mesafededir. Yarış, Eminönü’nde, İstanbul Ticaret Üniversitesi önünde (karşı caddesinde) sona erer.

10 Km çıkışı, Şehitler Köprüsü gişelerine 500 metre mesafededir. Yarış, Eminönü’nde, İstanbul Ticaret Üniversitesi önünde (karşı caddesinde) sona erer.

 

BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ BULUŞMA YERLERİ VE DİĞER

  • Koşu çantanıza iki adet yedek tişört koymanızı öneririz. Yarıştan sonra giyeceğiniz bir ODTÜ Tişörtü daha ve bir de organizasyon komitesinin verdiği resmi sponsor logolu tişörtünüz (gerektiğinde giyilmek üzere) yanınızda olsun.

Onun dışında çantanıza koyacağınız giysileri hava durumuna göre ayarlayın.

 

  • Çantamızı, otobüse verdikten sonra, Altunizade- Boğaziçi Köprüsü istikametinde sağ tarafta, sağdan metrobüslerin geldiği yol ile ana yolun birleştiği yeşil alanda buluşuyoruz. Ayrıca  becerebilirsek alana yüksek bir ODTÜ  Bayrağı sokmaya çalışacağız ama garantisi yok . İşin burası çok önemli çünkü o kalabalıkta buluşmak çok zor olsa da  buluşmak zorundayız. Toplu fotoğraf çekimleri yapılacak. Başlangıç Noktası ,  Fotoğraf  Çalışma Grubu’ nda arkadaşlarımız çekim yapacaklar.   

 

Maratona ilk defa katılacak arkadaşlarımız için,  günün en keyifli noktası burası. Başlangıç noktasından fışkıran enerji sizi uzun süre idare eder.

 

  • Tüm koşucular olarak 08:45 de buradan ayrılıp kendi yarış başlangıç noktamıza geçeceğiz.
  • Yarış bitişinde, çantalarımızı, verdiğimiz otobüslerden alıp üstümüzü değişip madalyalarımızı aldıktan sonra buluşabildiklerimizle yine hatıra fotoğrafları çektireceğiz.
  • Yarış sonrası, Galata Köprüsü Altında belirlenecek bir restoranda,  dinlenme birası , kahvesi  için toplanıyor, başarılarımızı kutluyoruz.

Biraz dinlendikten sonra enerjisi hala tükenmemiş olanlarla Sultan Ahmet Meydanı’ndaki maraton bitişine gidip 42.195 km koşusunu tamamlayan arkadaşlarımızı tezahüratlarla karşılıyoruz.

 

Çip Noktalarının Trafiğe Açılma Saatleri:

Parkur aşağıda belirtildiği gibi, başlangıç noktasından bitiş noktasına doğru kademeli olarak trafiğe açılacaktır;

Start noktası saat 11.00’de trafiğe açılacaktır (2.00 saat) (Şehitler Köprüsü).
5.km saat 10.00’da trafiğe açılacaktır (1.00 saat).
10.km saat 10.20’de trafiğe açılacaktır (1.20 saat).
15.km saat 11.00’de trafiğe açılacaktır (2.00 saat).
20.km saat 11.40’da trafiğe açılacaktır (2.40 saat).
25.km saat 12.20’de trafiğe açılacaktır (3.20 saat).
30.km saat 13.00’de trafiğe açılacaktır (4.00 saat).
35.km saat 13.40’da trafiğe açılacaktır (4.40 saat).
40.km saat 14.20’de trafiğe açılacaktır (5.20 saat).
42,195.km saat 14.30’de trafiğe açılacaktır (5.30 saat).

 

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN LÜTFEN İSTANBUL MARATONU WEB SAYFASINI ZİYARET EDEREK ÖZELLİKLE SAĞLIKLA İLGİLİ VE DİĞER BİLGİLENDİRMELERİ OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ.

http://www.istanbulmarathon.org/

 

Bize Ulaşın

Aklınıza takılan tüm konularda bize hızlıca ulaşın...

Okuyamıyor musunuz? Kodu değiştirmek için tıklayın. captcha txt

Start typing and press Enter to search

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful