ODTÜ Mezunlar Gününe katıldık – 1 Temmuz 2017

IMG_2641 (Copy)

İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği olarak, 1 Temmuz’da Ankara’da yapılan Mezunlar Günü’ne katıldık. 10-20-30-40-45-50-55 yıllık mezunlarımıza madalyaları verildi, efsane topluluk THBT’nin gösterileri sonrasında tüm mezunlar kol kola halay çektiler. 

Aylık Buluşma 29 Haziran’da Moda Teras’da yapıldı.

IMG_2607 (Copy)

Aylık olarak düzenlenen buluşmaların Haziran ayında olanı 29 Haziran 2017 Perşembe akşamı Anadolu yakasının gözde mekanlarından, deniz manzarası eşliğinde Moda Teras’da yapıldı. Bayram tatiline gitmeyenler, tatilden erken dönenler, Moda Teras’ın hazırladığı lezzetli ikramları tattılar ve gün batımı ile birlikte hoş sohbetleri anılarına kattılar.

Beylerbeyi & Kuzguncuk Gezisi 18 Haziran 2017 Pazar günü yapıldı

IMG_20170618_145535 (Copy)

Boğaz’ın Asya yakasındaki iki nadide semti Beylerbeyi ve Kuzguncuk Gezimizi 18 Haziran 2017 Pazar günü gerçekleştirdik. İhtişamlı Boğaz manzarası eşliğinde ziyaret edilen kabul odaları, yemek odaları ve yatak odaları ile sarayın içini gezdikten sonra bahçede verilen kahve molasının ardından, Beylerbeyi’indeki ahşap evlerin olduğu sokağa küçük bir ziyaret yaptık. Ardından, Kuzguncuk’a geçerek, Perihan Abla’nın, Ekmek Teknesi’nin […]

Maçka Parkında Yoga ve Kahvaltı yaptık – 28 Mayıs 2017

IMG-20170528-WA0002

Yoga etkinliğimizi 28 Mayıs 2017 Pazar günü Maçka Parkında, çimlerin üzerinde gerçekleştirdik. Yoga eğitmenimizin yaptırdığı keyifli bir çalışma ile katılımcılar bir pazar sabahını keyifle ve zinde bir şekilde geçirdiler. Eğlenceli sahnelerin görüldüğü çalışma sonrasında, katılımcılar birlikte sabah kahvaltısı yaptılar.

Mezunlar Günü 2017 Yaklaşıyor – 1 Temmuz 2017

Mezunlar Günü anısı

Üniversitemizin ev sahipliği yaptığı geleneksel ODTÜ mezunlar günü bu yıl 1 Temmuz 2017 tarihinde Ankara kampüsümüzde gerçekleştirilecek. Önceden katılacağını bildiren 10, 20, 30 ve 40 yıllık mezunlarımıza, bölümlerinde adlarına hazırlanan madalyalar verilecek. 45, 50 ve 55 yıllık mezunlarımıza ise madalyaları ODTÜ Kongre Kültür Merkezindeki özel bir törenle verilecek. Bölümlerde yapılan madalya dağıtımları sırasında her bölümün […]

“ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kalkanlı Teknoloji Vadisi” hayata geçiyor.

Kaltev çizim

Kalkanlı Teknoloji Vadisi (KALTEV), yenilikçi teknolojiler üreten girişimciler ile bu teknolojilere altyapı sağlayacak akademisyenleri bir araya getiren bir Ar-Ge ve üretim alanı olarak tasarlandı. KALTEV’in kurulması için çalışmalar 2016 yılı Eylül ayında başladı ve KALTEV’in yatırımına dönük işbirliği protokolü Mart 2017’de imzalandı. KALTEV’in ilk girişimi ve Kuzey Kıbrıs’ın ilk kuluçka programı olan Düşün, Dene, Dönüştür […]

Bekir Ağırdır ve Murat Yetkin “Referandumun ardından Türkiye’yi yeniden düşünmek” konulu söyleşi 24 Mayıs’da dernek merkezimizde yapıldı.

2016-05-24 18.45.55 (Copy)

Bilimsel ve Kültürel Etkinlikler Komitesinin düzenlediği ve Bekir Ağırdır ile Murat Yetkin’in katılımıyla gerçekleşen  “Referandumun ardından Türkiye’yi yeniden düşünmek” konulu söyleşi 24 Mayıs’da dernek merkezimizde yapıldı. Katılımın oldukça fazla olduğu söyleşide, referandum sonrasında Türkiye’yi neler beklediğine dair konular konuşuldu. Konuşmanın sonunda, katılımcıların yoğun ilgisi, sorulan sorulara da yansıdı ve oldukça keyifli bir söyleşi oldu.

Aylık kokteyl 27 Nisan’da Hyatt Centric Otel’de gerçekleşti

IMG_2448 (Copy)

Geleneksel aylık kokteylimiz 27 Nisan’da Levent’deki Hyatt Centric Otel’de gerçekleşti. Teras kattaki balo salonunda gerçekleşen kokteylin başlangıcında misafirler önce salsa dersi aldılar, gece boyunca da latin müzikleri eşliğinde eğlendiler. 

İnsan Kaynakları çalışma grubu İşyeri Temsilcileri ile buluştu.

İşyeri temsilci toplantı

İnsan Kaynakları Çalışma Grubu, 21 Nisan’da yeni dernek merkezimizde İşyeri Temsilcilerimiz ile buluştu. Gönüllü İşyeri Temsilcilerimiz, İnsan Kaynakları profesyonelleri Hatice Dalağan ve Devrim Madenoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen  ‘Bize Katkınız Ne Olur?’  konulu atölye çalışmasına katıldılar. Bundan sonraki yol haritasının ve aksiyonlarının planlandığı toplantı oldukça verimli geçti.

Kendini Keşfet Kariyerini Oluştur Atölye çalışması 20 Nisan’da Ankara’da gerçekleşti.

image1 (Copy)

“Kendini Keşfet Kariyerini Oluştur Atölye” çalışması, İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği’nin katkıları ve Dilek Yücedağ tarafından geliştirilmiş olan Characterix Kişilik Envanteri  uygulaması 20 Nisan’da Ankara’da yapıldı. Atölye çalışmasına öncesi uygulanan envantere  katılım 320 kişi olup, Atölye çalışmasına katılım 72 kişi olmuştur. Katılımda bulunan tüm öğrencilerimize ücretsiz kişisel raporlarını verilmiştir. Atölye Çalışmasının İçeriği ; . Öğrencilerimizin kendileri hakkındaki bilgileri […]