Mezunlar Günü Madalyanı Parlat

İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ BURS BAĞIŞI OYUNU

HEDEF AŞAĞIDAKİ TOPLAMI 2 KATINA ÇIKARMAK VE HER SINIFTAN EN AZ

500 TL/AY BURS BAĞIŞI BAŞLATMAK

2017  oyunlarının başlamasından önce madalya alacak sınıfların  ODTÜMİST Burs Fonuna aylık düzenli katkı tutarları aşağıda sunulmuştur. (08/06/2017 tarihi itibariyle)

 

MEZUNLAR GÜNÜ MADALYAN BURSLA PARLASIN!

NEDEN BURS

  • Başarılı fakat maddi sıkıntısı olan öğrencilerin korunması ve kollanması ülkemizin ve üniversitemizin gelişimi ve geleceği için çok önemlidir.
  • Son yıllarda gönlü ODTÜ’de olan başarılı öğrencilerin, burs imkânları sebebiyle özel üniversiteleri tercih ettiği görülmektedir,  başarılı öğrencilerin maddi imkansızlıklar sebebiyle ODTÜ’nün bilimsel ve özgür düşünceden yana ortamından mahrum kalması hepimizi üzmektedir.

NEDEN ODTÜMİST BURS HAVUZU

  • ODTÜ öğrencilerinin burs ihtiyaçlarının karşılanmasında en önemli kaynak ODTÜ mezunlarıdır.
  • Mezun dernekleri, ODTÜ mezunlarından toplanan bağışların ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak ulaşmasında on yıllardır köprü görevi görmektedir.
  • Katkıların düzenli burs bağışı şeklinde olması, burs fonlarının sürekliliği ve ileriye dönük bütçe yapılması açısından çok önemlidir.
  • 1997 yılında kurulan İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği (ODTÜMİST,) ODTÜ’de okumakta olan 600 öğrenciye burs vermektedir.
  • ODTÜMİST burs fonuna , düzenli burs bağışı yapan mezun adedi,  2017 Mart ayı itibariyle 1000’in altındadır. Bu rakamın İstanbul’daki ODTÜ mezunlarının %2’sinden az olduğu tahmin edilmektedir.

HEDEFİMİZ

  • Burs fonumuza maddi ve manevi katkıyı arttırmak,  daha fazla mezuna ulaşmak ve burs bağışlarını tabana yaymak,
  • Bu sene pilot uygulaması olan bu oyunla her sene madalya alacak yeni sınıflara ulaşarak 10 senede tüm mezunlara dokunmak,
  • Her yıl madalya sınıfları mezunlarının, ODTÜMİST’E yaptığı aylık düzenli burs bağış tutarını 2 katına çıkarmak, hiç katkısı olmayan sınıflarda en az aylık 500 TL kaynak yaratmak

.

KATILIMCILAR

Her yıl  10-20-30-40-45-50-55 yıl madalyalarını alacak olan sınıfların mezunları oyunun katılımcıları olacaktır.

Oyuna 2017 yılında pilot olarak başlanacaktır.

YÖNTEMİMİZ

Sanal Ortamda ( E-mail/Facebook) kurulan/kurulacak olan sınıf grupları  ve  sınıf temsilcileri aracılığıyla o sınıfın tüm mezunlarına ulaşacağız.

Sınıf grubu ve temsilcisi olmayan sınıfların bir iletişim yöntemi bulmaları ve sınıf temsilcilerini seçmesini bekliyoruz.

Sınıf temsilcileri mezunlar gününe kadar olan sürede ODTÜMİST duyurularını kendi sınıflarına iletecek ve gelişmelerden haberdar edecekler.

Mezunların aşağıdaki linkde açıklanan yöntemlerden birisi ile düzenli bağışa yönlendirerek her sınıfın düzenli bağış tutarını ve bağış yapan kişi sayısını artıracağız.

http://istodtumd.org/nasil-burs-verebilirsiniz/

En çok katkı sağlayan ve katkısını burs veren mezun adedi ve bağış tutarı olarak en çok artıran sınıflarımız mezunlar gününde açıklanacak ve ödüllendirilecek.

ODTÜMİST’in burs faaliyetleri ile ilgili her türlü bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://istodtumd.org/     sayfasındaki BURS HAVUZU ÇALIŞMA GRUBU   sekmesi

Sevgi ve Saygılarımızla

BÖLÜMLERE GÖRE SINIF TEMSİLCİLERİ LİSTESİ

TEMSİLCİ OLMAK İÇİN KATILIMINIZI BEKLİYORUZ.BHÇG