Burs Faaliyetlerimiz

1997 yılı başlarında 9 kişinin ayda 14 Milyon TL ile oluşturmaya başladığı burs fonu bugün 750’nin üzerinde burs bağışçısı (BURSİ),  2016-2017 eğitim yılında 600 ODTÜ öğrencisine burs desteği sağlayacaktır. Sizlerden gelen desteklerle 1998 ile 2016 yılları arasında geçen 19 yılda 1.241  BURSİYER mezun ettik.

Aylık burs tutarları düzenli olarak bursiyerlerimizin hesaplarına direkt olarak yatırılmaktadır.

burs rakamları

bursi 1 tam

2016 Yılında Yapılan  Etkinliklerimiz

  • Bu sene bursiyerlerimizle 21 Şubat, 16 Nisan 2016 ve 11 Aralık 2016 tarihlerinde 3 kahvaltı etkinliği düzenledik. Her 3  etkinliğimize de değişik sınıflardan 70 in üzerinde bursiyerimiz ve 10 un üzerinde mezunumuz katıldı.
  • Ulus Park’ta (Eymir Kültür Vakfı) yapılan ODTÜ Günü’ne ve mezunlar gününe katıldık, burs topladık.
  • 5 Kasım; tüm gün yeni bursiyerlerin belirlenmesi için mülakatlar ve akşam da tüm bursiyerlerimizin katılımı ile bir kokteyl,
  • 6 Kasım;  mentor ve mentilerimizle kahvaltı
  • 13 Kasım; İstanbul Maratonuna, bursiyer öğrencilerimiz, mezunlarımız, hocalarımız, destekçilerimizden oluşan 500 e yakın koşucu ile katıldık ve devamında koşucuların burs bağışı topladığı bir kampanya düzenledik.

Nasıl destek olabilirsiniz?

Öncelikle Burs Havuzu Çalışma Grubuna (BHÇG) gönüllü çalışan olarak katılmanızı bekliyoruz. Bunun yanında,  bursiyerlerimizin toplumsal duyarlılık projelerine kitap,  kırtasiye,  giysi bağışında bulunarak katılabilir,  gönüllü mentorluk,  bursiyer koşuculara sponsorluk (askıda maraton), sosyal projeler sponsorluğu yapabilir ya da  bursiyer mülakatçısı olabilirsiniz. BHÇG tüm mezunlarımızın katılımına açıktır.

Tüm çalışmalarımız için desteğiniz çok önemli, lütfen elinizi uzatın ve bize destek verin!

Bursi Bilgilendirme1 resim 1Bursi Bilgilendirme1 resim 2

 

 

 

 

 

 

burs finansallar

Burs Grafikler